ראשי מידע למבקר English
מוזיאוני רמת גן לוח אירועים וכרטיסים
אירועים במוזיאון

נפגשות במוזיאון בתערוכה "כל הימים, כל הימים"

"מתחת לשולחן: בין ילדות להתבגרות" - מפגש עם ורד אהרונוביץ

30.7.2024 בשעה 20:00

דימוי: ורד אהרונוביץ, מסיבת התה של אליס, 2017, פולימרים ועץ (פרט).
קרדיט צילום: מיכאל לירן.

ורד אהרונוביץ' היא יוצרת פיסול ומיצב בטכניקות מגוונות. במפגש הנוכחי, ורד תספר על דמות הילדה הגי'נג'ית החוזרת בעבודותיה לאורך השנים; הילדה שמסמלת את מחוזות הילדות ואת הפחדים המגולמים בהתבגרות הבלתי נמנעת. ורד תדבר על הנושאים שבהם עוסקת בעבודותיה: יחסים מורכבים בין הורים לילדים ועל פחדים הקשורים בחוויית הילדות, ההתבגרות, הזקנה והמוות. נצלול יחד למסע מרתק בגוף יצירותיה המאופיין בפנטזיה ובהומור, ובתכנים המתכתבים עם תולדות האמנות, המיתולוגיה היוונית, סיפורי התנ"ך והנצרות, תוך חיבור לסיפורה הביוגרפי של האמנית.

ורד אהרונוביץ (נ' 1980) חיה ויוצרת בתל אביב. היא בוגרת תואר ראשון באמנות מבצלאל (2004) , ותואר שני באמנות מאוניברסיטת חיפה (2009).


"אלף - אוהל, בית - זה בית" - מפגש עם טל אמיתי-לביא

27.8.24 בשעה 20:00

דימוי: טל אמיתי לביא, לבירינת, 2024, פסיפס.

טל אמיתי-לביא היא אמנית רב-תחומית היוצרת ברישום, ציור, פיסול ומיצב. עבודותיה מעוגנות בביוגרפיה הפרטית שלה, וטעונות הקשרים חברתיים, פוליטיים ותרבותיים רחבים. אביה היה קבלן, ובצעירותה נהגה לשוטט עמו באתרי בנייה, כך שנופי ילדותה צרובים במראות של שלדי בניינים, יציקות בטון חשופות, חדרי מדרגות ערומים ממעקות וחול חשוף. אירועים אישיים וקולקטיביים ערערו את מושג הבית -- מקום שאמור לספק יציבות וביטחון. הבית אשר מתפרק ונבנה מחדש הפך לנושא מרכזי ביצירתה רבת השנים. אמיתי-לביא עובדת עם חומרים יומיומיים וזולים, כדוגמת: חוטי דיג, אבקת סודה לשתייה וחול קינטי, וחוקרת את הפוטנציאל הגלום בהם ליצירת אובייקטים אמנותיים. במפגש היא תדבר על דימוי הבית כפי שמתבטא ביצירתה, תוך שזירתו בסיפורה האישי ועל השימוש הייחודי שלה בחומרים.

טל אמיתי-לביא (נ, 1969) חיה ויוצרת בפרדס חנה. סיימה לימודי אמנות במדרשה, בית ברל (1994), תואר ראשון בתכנית הרב-תחומית באמנויות, אוניברסיטת תל אביב (2002), תואר שני באמנות ויצירה, אוניברסיטת חיפה (2010)


"תלות, עייפות ואהבה: הורות כחומר גלם" - מפגש עם נעם ונקרט

10.9.2024 בשעה 20:00

דימוי: נעם ונקרוט, התלות מתוך הסדרה הנשענים,2024,טכניקה מעורבת

לפני שנעם ונקרט הפכה לאמא, היא חששה שזה ישים קץ לחייה כאמנית, אולם דווקא חוויית האמהות הפכה למושא השראה ומהווה בסיס ליצירתה הענפה בשנים האחרונות. בשיחה עם נעם נשמע על המפגש בין סיפור או רגע מסוים לבין ערכים צורניים של צבע, מבע ומשיכות מכחול; נתוודע לצדדים המאתגרים והאפלים של ההורות, ולאופן שבו הם הופכים למעשה יצירה. יחד נדון בשאלת החשיבות של החשיפה והעיסוק המכוון בחוויות הפחות זוהרות של עולם ההורות לציבור הרחב.

נעם ונקרט (נ' 1979) חיה בחולון ועובדת בתל אביב. בוגרת תואר ראשון במדעי הרוח מאוניברסיטת תל אביב (2006), לימודי תעודה באמנות מהמדרשה לאמנות בית ברל (2009), ותואר שני MFA מבצלאל (2012).


"לשרוף את הבד" - מפגש עם טל ירושלמי

24.9.2024 בשעה 20:00

דימוי: טל ירושלמי, חיים אמיתיים, אקריליק ושמן על בד, 150-150 סמ, 2021
קרדיט צילום: לנה גומון

טל ירושלמי היא ציירת שמחפשת בעבודותיה את המפגש החומרי בין הקיים לנעדר, ובין האשליה הציורית לבין רגעי החיים. היא יוצרת פעולות פיזיות שמחבלות בשלמות הדימוי הציורי. לדוגמה, גזירה ושריפה של הבד, כך שמתוך החבלה והכיליון נוצרות דרכים חדשות לפעולה במדיום הציור. במפגש עמה נתוודע לתהליכי היצירה הייחודיים שלה, לאופן שבו מהווים סיפורים אישיים וחוויות יומיומיות, כדוגמת קמפינג משפחתי, מטרד יונים בגג הבית או צפייה בסרט "הסיפור שאינו נגמר", למקורות השראה, המשקפות את התנועה המתמדת בין ה״יש״ ל״אין״, ובין החיים ליצירה.

טל ירושלמי (נ' 1978) חיה ויוצרת בתל אביב. טל היא בוגרת תואר שני באמנות בבצלאל, אקדמיה לאמנות ועיצוב, ירושלים (2006).

זרקור על עשייתן האמנותית חברתית, של נשים אמניות

דימוי: ורד אהרונוביץ, מסיבת התה של אליס, 2017, פולימרים ועץ (פרט). 
קרדיט צילום: מיכאל לירן.

פרויקט "נפגשות במוזיאון" הוא שיתוף פעולה בין המוזיאון למחלקה לקידום מעמד האישה בעיריית רמת גן.
בפרויקט הזה אנו מכוונים את הזרקור על עשייתן האמנותית חברתית, של נשים אמניות: יוצרות או אוצרות הפועלות במרחב המוזיאלי או מתייחסות אליו באמצעות סדנאות רב תחומיות. הפעם נכיר כאלו המציגות או פועלות בתערוכה: "כל הימים, כל הימים: משחקיות באמנות ישראלית עכשווית."

 

30.7.24 - "מתחת לשולחן: בין ילדות להתבגרות"- מפגש עם ורד אהרונוביץ
לרכישה

27.8.24 - "אלף - אוהל, בית - זה בית" - מפגש עם טל אמיתי-לביא
לרכישה

10.9.24 - "תלות, עייפות ואהבה: הורות כחומר גלם" - מפגש עם נעם ונקרט לרכישה

24.9.24 - "לשרוף את הבד" מפגש עם טל ירושלמי לרכישה

29.10.24 - "לתפוס את הרגע החולף" - מפגש עם נגה גרינברג לרכישה

12.11.24 - פאנל בנושא של אלימות נגד נשים, בהנחיית שרי גולן ובהשתתפות אמניות נבחרות מתוך התערוכה "כל הימים, כל הימים" לרכישה

26.11.24 - "כשהאדמה רועדת - משברים אישיים וגלובליים" - מפגש עם שירה גלזרמן לרכישה

10.12.24 - "גוף כזירה" - מפגש עם מירי סגל לרכישה

24.12.24 - "בתוך הקופסא: על אוכל, אמהות ואמנות" - מפגש עם נלי הורוביץ לרכישה 

 

מחיר כרטיס: 35 ש"ח או 25 ₪ בלבד לתושבי רמת גן

*כרטיס להרצאה כולל כניסה לתערוכות המוזיאון ללא תשלום נוסף

 
לוגוטייפ מוזיאון רמת גן לאמנות ישראלית לוגוטייפ מוזיאון רמת גן לאמנות ישראלית