ראשי מידע למבקר English
מוזיאוני רמת גן לוח אירועים וכרטיסים
אירועים במוזיאון - פנורמה ישראלית

האישי והפוליטי: אִימָנִיּוֹת יוצרות באזור סכסוך מתמשך

"האישי והפוליטי: אִימָנִיּוֹת יוצרות באזור סכסוך מתמשך"

ד"ר הדרה שפלן קצב

ההרצאה תציג ותבחן מקרוב סוגיות בעולם היצירה של אמניות-אימהות בשדה האמנות הישראלית. בהרצאתה תציג הדרה שפלן-קצב את מורכבות הקשר בין החיים באזור סכסוך מתמשך לבין יצירות אמנותיות של אימהות ישראליות וכיצד טראומה ביטחונית מתמשכת מטביעה את אותותיה ומטילה את צילה הארוך על חוויות של נשים שהן אימהות. נדגיש את השאלה מהם הכלים לביטוי של סובייקטיביות אימהית באמנות ונחקור את אופני הביטוי המיוחדים של המקומיות הישראלית בתחום זה.

ד"ר הדרה שפלן קצב מרצה בכירה ואוצרת - אמנות, מגדר, תיאוריה ביקורתית ראש מסלול אמנות מעשית ABR, אוריינות חזותית M.ed הפקולטה לאמנויות, מכללת סמינר הקיבוצים ביה"ס לעיצוב וחדשנות, המסלול האקדמי של המכללה למנהל.

יצירתן של אמניות-אימהות בישראל, ד"ר הדרה שפלן קצב

פנורמה ישראלית - סדרת הרצאות רב תחומיות בנושא תרבות ואמנות ישראלית

בואו לפגוש נקודת מבט אחרת על האמנות והתרבות הישראלית! סדרת ההרצאות "פנורמה ישראלית" מציגה מניפת מרצות ומרצים אשר חושפת את התרבות הישראלית בפרספקטיבה רחבה ועדכנית.

מתוך התחייבות עמוקה לתרבות הישראלית הסדרה של "פנורמה ישראלית" פועלת לקידום שיח סביב נושאים מרכזיים הקשורים לחיבורים חברתיים ואמנותיים כיום. אחת ממטרות המוזיאון בימים אלו היא ליצור פלטפורמה המאפשרת חיבור בין אמנות רב-תחומית לבין הקהילה ולמעורבות חברתית. סדרת ההרצאות "פנורמה ישראלית" מעמיקה את היכרותנו עם הפעילות המגוונת והרב תרבותית בארץ, במטרה לתת קול עכשווי ולהביא לתחושת היכרות עם מגוון זהויות ותרבויות בישראל.

זוהי סדרת הרצאות ייחודית של אמנים, אוצרים, חוקרים, יוצרים ואנשי אקדמיה, העוסקים בתחומים שונים כגון צילום, קולנוע, מחול, אמנות פלסטית ועיצוב, המתמקדים בשאלות מגוונות ועכשוויות לגבי המשמעות של הפעולה היצירתית בישראל מראשיתה ועד היום.

 

יום שלישי ה- 16.4.24

בשעה 19:00

באודיטוריום המוזיאון

 

מחיר : 30 ש"ח

לרכישת כרטיסים
arrow-rightלוגוטייפ מוזיאון רמת גן לאמנות ישראלית לוגוטייפ מוזיאון רמת גן לאמנות ישראלית