ראשי מידע למבקר English
מוזיאוני רמת גן לוח אירועים וכרטיסים
אירועים במוזיאון - פנורמה ישראלית

מחול וביקורת - ד"ר עינב רוזנבליט

מחול וביקורת - ד"ר עינב רוזנבליט

הרצאה בשילוב קטעי צפייה מיצירות מחול נבחרות.

ההרצאה תבחן את אמנות המחול הישראלית כראי לאמירה חברתית ופוליטית. אמנות הגוף של ימי ה'ישוב' ו'המדינה שבדרך' היתה אמנות מגויסת שעיצבה דימוי גוף חסון בשירות הנרטיב הקולקטיבי הלאומי. האמנות העכשווית הישראלית כבר אינה נושאת בגאון את דגל הלאום, אלא ממקדת מבט בזהותו של הגוף הפרטי באופן ביקורתי.

בהרצאתה תראה ד״ר עינב רוזנבליט שהגוף באמנות המחול החדשה מציג זהות אחרת מהזהות הקרבית המגוייסת שאפיינה את ימי קום המדינה, והושרשה מאז בגנטיקה הלאומית. נתמקד בגוף התוהה על המציאות הפוליטית כאן, ונחשוף את הפוטנציאל של אמנות המחול לבקר, לערער ולחולל שינוי בתפיסה.

ד"ר עינב רוזנבליט היא חוקרת ומרצה למחול. עבודת הדוקטורט שלה  הפנים המקוריים של הגוף אושרה באוניברסיטת תל-אביב ב-2013, וספריה גוף אנושי מדי (2014) ורוח רעבה (2018) ראו אור בהוצאת רסלינג. עינב היא גם חוקרת בודהיזם ומנחת מיינדפולנס ומדיטציה במוסדות אקדמיים ופרטיים.

הרצאה בשילוב קטעי צפייה מיצירות מחול נבחרות


פנורמה ישראלית - סדרת הרצאות רב תחומיות בנושא תרבות ואמנות ישראלית


מוזיאון רמת גן לאמנות ישראלית מארח סדרת הרצאות בהשתתפות אמנים, אוצרים, חוקרים, יוצרים ואנשי אקדמיה, העוסקים בתחומים שונים בפעילות האמנותית והתרבותית בישראל, כולל צילום, קולנוע, מחול, אמנות פלסטית ועיצוב, המתמקדים בשאלות מגוונות ועדכניות.

מוזיאון רמת גן לאמנות ישראלית, מתוך התחייבות מרובה לתרבות הישראלית, פועל לקידום שיח סביב נושאים מרכזיים הקשורים לחברה הישראלית. אחת ממטרות המוזיאון היא ליצור פלטפורמה שמאפשרת חיבור בין אמנות מרבי תחומים לבין הקהילה ולמעורבות חברתית. סדרת ההרצאות "פנורמה ישראלית" מעמיקה את היכרותנו עם הפעילות הרב-תרבותית והמגוונת בארץ, במטרה לתת קול עכשווי ולהביא לתחושת היכרות עם מגוון זהויות ותרבויות בישראל.

 

יום שלישי ה- 14/11/23

בשעה 19:00

באודיטוריום המוזיאון

מחיר: 30 ש"ח 

לרכישת כרטיסים
arrow-rightלוגוטייפ מוזיאון רמת גן לאמנות ישראלית לוגוטייפ מוזיאון רמת גן לאמנות ישראלית