ראשי מידע למבקר English
מוזיאוני רמת גן לוח אירועים וכרטיסים
מוזיאון רמת גן לאמנות ישראלית

אוסף האמנות הישראלי של קבוצת הפניקס

 

אוסף האמנות הישראלי של קבוצת הפניקס במוזיאון רמת גן לאמנות ישראלית

אוסף האמנות הישראלי של קבוצת הפניקס הוא אחד המקיפים והמשובחים בתחומו, לצד אוספי המוזיאונים הבכירים בישראל. האוסף כולל עבודות מפתח של רבים מהאמנים החשובים, שפעלו בארץ והטביעו חותם על מהלך האמנות הישראלית לאורך המאה ה-20. ראובן רובין, נחום גוטמן, משה מוקדי, אנה טיכו, ציונה תג'ר, יצחק דנציגר, יוסף זריצקי, יחזקאל שטרייכמן, אריה ארוך, אביבה אורי, אביגדור אריכא, רפי לביא, משה קופפרמן, לאה ניקל,משה גרשוני, אורי ליפשיץ ורבים אחרים - מיוצגים באוסף זה ביצירות המאפשרות לעקוב אחר הישגיהם המובהקים ביותר והשלבים של התפתחותם האישית. האוסף מקבץ נתח נכבד מהפסגות האמנותיות של הזרמים השונים באמנות הישראלית מראשיתה, ומייצג כמה מהצירים המרכזיים והמובהקים בניסוחה. הוא מוכר ומוערך בארץ ובעולם כנכס צאן ברזל של התרבות הישראלית, ומהווה אבן דרך משמעותית בבניית קאנון האמנות המקומי, בחקירתו ובשימורו.

האוסף הוקם בשנות ה-70 המוקדמות של המאה ה-20 ביוזמתו של יוסף חכמי, אספן אמנות והבעלים ומנכ"ל חברת הפניקס עד 2002, שבנה את האוסף מתוך היכרות עמוקה עם האמנים, מחויבות ותשוקה עזה לאמנות הישראלית. יונה פישר ופרופ' מרדכי עומר - מהבולטים והבכירים שבאוצרים המקומיים, ליוו את בנייתו של האוסף במהלך השנים, הציגו וחקרו אותו.

לראשונה משנת 2006, מוצג האוסף בתערוכה רחבת היקף, פרי שיתוף פעולה בין מוזיאון רמת גן לאמנות ישראלית וקבוצת הפניקס ובמסגרת שנת ה- 75 למדינה -  כביטוי לפעילותה של החברה למען הקהילה ובמטרה לחשוף ולהנגיש אותו לציבור הרחב ולדור חדש של צרכני אמנות.

 

 

החל מה- 4.9.23

דימוי ראשי: יוחנן סימון, מנוחת שבת בקיבוץ, 1947 צילום - אברהם חי

לרכישת כרטיסים לתערוכה

לסיורים מודרכים בתערוכה
לוגוטייפ מוזיאון רמת גן לאמנות ישראלית לוגוטייפ מוזיאון רמת גן לאמנות ישראלית